Lignji v solati..

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

tema odprta - 20. okt 2005 11:39 | ogledi: 8.982 | odgovori: 5

Zdravo!

Spodaj je bilo govora o hobotnici v solati, sama pa bi raje naredila lignje v solati, kajti hobotnice pri nas ni, morske sadeže pa sem imela lani.

Prosim za nasvet oz. idejo..

Tina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. okt 2005 11:50

Dobiš takoj. Če se ti ljubi, pa poglej na www.gastronaut.hr, vpiši lignje in se ti boodprlo malo morje receptov. Jaz ti jih bom pa za vsak primer nekaj posredovala (imam ravni čas v službi...) Mamamia mamamia

miha-ela  

član od: 6.10.2005

sporočila: 150

20. okt 2005 14:14

Hojla! Po moje jih moraš najprej kuhati v vodi zmešani z belim vinom, dodaš cel poper mogoče še lovorjev list. Ko so kuhani jih poliješ z balzamičnim kisom, olivnim oljem, česen, peteršilj in mogoče malo limone. Za barvni kontast bi mogoče nakockala malo paradižnika. LP Miha-ela miha-ela

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

20. okt 2005 19:23

Mi jo delamo doma in je božanska - lignje skuhaš v kropu (5 minut), nato jih odcediš in ohadiš, ohlajene narežeš na kolobarčke in streseš v veliko skledo (ne kovinsko). Dodaš česen, peteršilj, olivno olje, na kocke narezano papriko-rdečo in zeleno, če imaš, lahko daš še paradižnik, OBVEZNE so OLIVE (najraje imamo pri nas črne olive od SMS, tiste s koščico vred), in naj jih bo veliko :) K temu dodam še koruzo iz pločevinke, malo limon. soka, včasih dodam tudi kakšen dober mlad sir se zraven zelo poda, narežem ga na kocke v velikosti oliv (npr. Vipavski mladi sir, ki se kupi v slanici), seveda še po okusu soliš!.......postrežem na podolgovatem krožniku na posteljici iz rukole. Je pa super dobra solata, garantiram :) in zelo lepa na pogled. LP Zala

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

20. okt 2005 21:21

Zalina solata z lignji zveni zelo dobro - bo vsekakor potrebno poskusit. Za tiste, ki bolj obozujejo krompir, lahko lignje kombinirajo tudi s krompirjem - skuhane in narezane kot je svetovala Zala zmešate z na rezine narezanim kuhanim krompirjem, dodate še kakšne olive ali papriko ter začinite s soljo, poprom, olivnim oljem in kisom. Vesna

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

20. okt 2005 21:26

Hvala! Iz vsega bom nekaj skombinirala in poročala o uspehu. Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti